1. A legtöbb halétel, de elsősorban a lazac, a laposhal és a tonhal feltölti B6-vitamin-raktárainkat. Ez hozzájárul a melatonin nevű hormon képződéséhez, ami a sötétség hatására arra késztet minket, hogy álomba szenderüljünk...
2. A kálium a B6-vitamin egyik forrása. Káliumot legnagyobb mennyiségben a banánban találhatunk, de az ínyencek kipróbálhatják a csicseriborsót is.
3. Szintén a melatoninképződésre hat, ha friss meggylevet fogyasztunk lefekvés előtt. Súlyos álmatlanságban szenvedőkön tesztelték és úgy tűnik, bevált.
4. A kalciumhiány is alvási nehézségek kialakulásához vezet. Egy kis natúr joghurt vagy tej felturbózza szervezetünket kalciummal.
5. Ha nem fogyasztunk tejet vagy érzékenyek vagyunk rá, a kalciumot pótolhatjuk zöldségekből is. A legjobb erre a kelkáposzta és a brokkoli.
6. A magnézium nem csak a vérnyomásunk szabályozásában és idegi funkcióink működésében játszik fontos szerepet, hanem az elalvásban is. Ha kevés van belőle, nem megy az alvás. Pótoljuk teljes kiőrlésű gabonákkal, a bulgur és az árpa kiváló magnéziumforrás.
Az álmatlanságban szenvedők száma drasztikusan emelkedik, Európában évente közel 60 millióan nem tudják nyugodtan álomra hajtani a fejüket! Azon túl, hogy ez a probléma hatással van a hangulatunkra, bőrünkre, testsúlyunkra, a szellemi nehézségek, a magas vérnyomás és a szívproblémák is összefüggésben vannak a rossz alvással. Vegyük komolyan és forduljunk szakemberhez, ha az egészséges étkezés és a házi praktikák már nem segítenek!