Szerencsére már nekünk sem számít elérhetetlen mediterrán gyümölcsnek a füge. Korábban többnyire csak aszalt formában fordult elő a boltok polcain, de ma már frissen is megtaláljuk a piacokon, szupermarketekben.
A friss füge víztartalma igen magas, közel 80%. Az aszalás során a víztartalom csökkenésével extrém mértékben nő az amúgy sem alacsony cukortartalom. Természetesen számos értékes tápanyagot is tartalmaz e különlegesnek mondható gyümölcs: magas a kálium-, magnézium- és vastartalma, rostanyagokban is igen gazdag, külön kiemelhető az A-, B- és C-vitamin-tartalma.
A füge szervezetre gyakorolt hatásai:
- A szájra - fügelevél fogyasztásával le lehet győzni a rossz leheletet és a szájfekélyt is.
- A szexuális vitalitásra - a szexuális gyengeség orvoslására is jó módszer a fügefogyasztás.
- Bőrproblémákra az arcon - a pattanások, bőrproblémák remek ellenszere! A füge tejszerű leve, levele és szára is alkalmas a pattanások, szemölcsök kezelésére, akár naponta alkalmazva. Öregedést gátló hatása is ismert.
- Cukorbetegség ellen - a füge káliumtartalma magas, így segít csökkenteni az inzulint. A gyümölcs levele egyébként szintén hatékony cukorbetegség ellen.
- A csontokra - a fügében nagy mennyiségű kalcium van, amely segít a csontok erősítésében.
- Bárányhimlőre - a betegség korai szakaszában a füge hatékony ellenszer lehet.
- Fogyásra - értékes rostokat tartalmaz a füge, ezért a testsúly csökkentésben igen hatékony.
- Torokfájásra - aszalt füge mézzel keverve kiváló hatású. Segítségével jó eséllyel hamarabb szabadulhatunk a torokfájástól.
- Székrekedésre - nagy rosttartalma miatt, folyamatosan fogyasztva gyorsan megszünteti a székrekedést.